Od kolika se pracuje v Praze?

Bydlím na vesnici na Vysočině, pracuji v blízkém města, pracovní doba mi začíná v 7:30.
Už dlouhou dobu, při čtení různých diskusí, fór a podobně začínám mít pocit, že Praha je nějaké super výjimečné město, kde je všechno jinak.

Jako že se vyrazí s kamarády ve všední den do baru/jinam tak do 22:00 a pak pomalu domů. Protože práce další den začíná v 9 a podobně.

Necítím se tím nějak dotčená, s brzkým vstáváním nemám problém a že jsem z vesnice beru jako přednost, ale jen kdyby mohli pražáci říct, jak to "u nich" tedy je? Jít do práce na 9, to znamená končit v 17 hodin večer a je z toho zabitý den?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Je to tak,jak píšeš,je to zabitý den,nechtěl bych to jako oni,
jsem rád doma ve 14,30 po ranní směně a mám mnohem více času na vše okolo domku a na zahradě.

Pokročilý

Pracuje se stejně jako jinde a záleží samozřejmě na profesi. Je tady i větší konkurence, což je jenom dobře.
Začínám v 9:00 a domů chodím kolem 20:00. Rozhodně nepovažuji čas strávený prací za zabitý. Právě naopak, dělám práci která mě baví a naplňuje a tím, že musím řešit problémy se dál vzdělávám.
Jít večer do baru by byl zabitý den :)

Stříbrný

každý jsme jiný a každý jsme jinde. I v Praze jsoy různé profese a různé firmy. Dokonce jsou v Praze i lidé, kteří chodí na noční. Ale ano, je i spousta firem, kde je pracovní doba plovoucí a jsou i firmy, kde je pracovní doba úplně volná... V mém oboru je obvyklá plovoucí prac doba se začátkem mezi 7 a 9 ráno. Samozřejmě pokud bych dělal v někde v krámě s pevnou otvíračkou tak si neškrtám a musím jít dělat podle potřeb zaměstnavatele.

Zlatý

Nejsem sice z Prahy, ale pracuji tam. Protože učím, mám začátek prac. doby podle rozvrhu, někdy začínám v 7:30, někdy třeba až v 10:00. Někdy končím ve 13:00, ale někdy i ve 20:00. A pak dvě hodiny autem domů.

Bronzový

Záleží na profesi a zaměstnavateli. Tvůj dojem patrně plyne z toho, že v Praze je větší podíl lidí pracujících v kanceláři, kteří mají pružnou pracovní dobu, často v pevnou částí v době 9 - 15. Řada lidí tak chodí např. do bank, advokátních kanceláří atd. až na těch 9. Resp. znám lidi, co by chodili dříve, ale šéf tam je 9 - 17,30 a tak trochu očekává, že tam budou v tuto dobu také, i když by mohli být v práci např. 7,30 - 16 ...

Zlatý

Koukám, že se zde považuje za práci jenom práce v kanceláři.
A co ve fabrikách ? Je pravda že je jich poskrovnu, ale ještě nějaké zbyly !
Tam se snad pracuje od 6.00 stále, zejména pokud se jede na směny. Tomu pak říkám vstávání a ne na 07:30.
A co teprve ti co dojíždí. Znám případ dojíždění z Ústí nad Labem do Prahy.

Neni to pravidlo, ale urcite tu bude vic lidi pracujich teba od tech 9, nez jinde.

Videla bych pricinu toho rozdilu treba v tom, ze v Praze v 7 vecer bez problemu nakoupite, vsechny obchody jsou otevrene i sluzby typu kadernictvi a podobne. Tyka se to i urednich hodin na nekterych uradech. Zatimco nekde v mensim meste obchody v 5 zaviraji a kdo by pracoval dele, tak nema sanci cokoliv zaridit.

Druha vec, ze bezny prazak bydli v byte a nema potrebu pospichat domu, aby odpoledne jeste zalil zahradu, posekal travu, opravil kohoutek atd. Proste prijde najezeny z restaurace v 9, nic dalsiho neresi a muze jit klidne spat.

Skoncit v praci v 5 hodin tak neni zabity den, kdyz zbyva jeste 4 a vic hodin na bezne fungovani mimo byt. V pripade restauraci a baru i o dost vic.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1490
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.