LADIS

Od kolika může dítě cestovat samotné? ?

Ahoj, potřeboval bych vědět od kolika se smí cestovat samotný vlakem v německu, zařizuji totiž pro určitou osobu odjezd do nemecka :)

Odpovědi
suaeda

U vlaku by mne to také zajímalo.
Při letech v Evropě jsem několikrát zažil, že cestovalo samotné 5 až 8 leté děcko letadlem. Letuška si jej sama posadila v letadle dopředu a po celou cestu na něj dávala pozor. Po vystoupení se mu na letišti dále věnoval personál jak při převzetí zavazadel, tak jej doprovodil až k čekajícím příbuzným.

honza19hk

já si myslím že to jedno,v čr taky může jet sám.jde o to aby věděl kam jede,uměl si koupit lístek,domluvil se atd.Pokud to zvládne nevidím důvod proč by nemohl jet. Otázka je také kolik mu je.

elektrikář

Zhruba od 10 let je však nutné to domluviz z personálem.Te­lefoní kontakt na osobu která přijde pasažera vyzvednout.