rottwy

Od kolika má člověk trestní rejstřík, kam se zapisují všechny jeho přestupky?

Doplňuji:
Takže pokud se tedy nějaký přestupek spáchá před 15 rokem, nic se nestane?

Nejlepší odpověď
brejlacek

Od doby kdy dostaneš svůj první občanský průkaz, tj. od 15 let..
Doplňuji:
14 je ještě ok

trestní rejstřík má každý i když nic neprovede.. některé firmy když hledáš práci tak vyžadují výpis z rejstříku trestů, když tam nic nemáš, tak ho i tak dostaneš..

Další odpovědi
fcoop

Trestní rejstřík nemá automaticky každý.Musí se něco provést. Řekl bych.
Doplňuji:
hanulka11 má pravdu. To jsem si neuvědomil – jako kdybych si nechodil pro výpis,abych dokázal,že jsem nebyl trestaný.

hanulka11

Myslím, že všechny osoby od 15 let jsou automaticky zadávány do databáze a pak jakmile se spáchá nějaký přestupek či čin, je zaznamenám v jeho rejstříku.

Pak-li, že si někdo vyžádá výpis z tresního rejtříku má to tam pěkně vše napsáno a nebo má rejstřík čistý.

tom004

Trestné činy,spáchané,před dovršením,15 let,se zapisují do rejstříku stejně,jako komukoliv jinému.Rozdíl,je jenom v tom,že,po dovršení 15 let,se činy spáchané,před touto dobou,zapečetí (vymažou),a trestní rejstřík,dotyčné osoby,se považuje,za čistý.

baghira

Přesněji řečeno, od věku trestní odpovědnosti, který je u nás v současnosti 15 let, ale může se změnit.