luckáá

Od kolika let si smím nechávat posílat dopisy na svoje jméno?

Mohu si nechat zaslat dopis na svoje jméno nebo na zákonného zástupce, když mi je 16? Díky

Nejlepší odpověď
led

Obyčajný dopis, balík a pohľadnicu môžeš ako adresát dostávať od narodenia (od zápisu v matrike, keď už konečne máš aj oficiálne svoje plné meno. Doporučenú poštu a poštu „do vlastných rúk“ preberajú zákonní zástupcovia – rodičia na základe OP s poznámkou pri podpise otec, matka. To platí až do momentu, keď prevezmeš Občiansky preukaz.

Další odpovědi
www

Od se té doby, co umíš psát a číst.
Máš-li stejné jméno i příjmení jako matka, stačí napsát ‚mladší‘. Určitě to dojde!

Reezo

od 15 let, si klidně můžeš vyzvednou balík na své jméno. Pokud máš občanku není to problém. U dopisu nepotřebuješ ani občanku.