Krčálek

Od kolika let se může v\dávat kniha, když příběh třeba napíšu ve 14?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud najdeš vydavatele, který ji chce vydat, tak okamžitě, kdy napíšeš dobrou knihu. I kdyby by ti bylo třeba 5 let. V takovémto případě, kdy nejsio plnolétý, by tě musel při ppodepsání smlouvy av podobných záležitostech zastupovat rodič, nebo zástupce zákonem určený.

Další odpovědi
annas

Zkus si projít starší odpovědi, o vydávání knih se hodně psalo.
http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­122&q=vyd%C3%A1n%C3%AD+k­nihy&sa=Vyhle­dat

anonym

Amie, prosím upřesni zákon, který ZAKAZUJE vydávat knihu před 18. rokem!!!!!

Amie

Přímo kniha až v osmnácti tuším. Bavili jsme se o tom s kamarádkou která chce něco vydat. Možná jsou nějaké výjimky, ale nevím o tom. Nebo by jsi ji mohla vydat v nějakém souboru, který oficiálně bude pod nějakým „dospělákem“.
Já osobně bych volila přímo se zeptat v různých vydavatelství.
Jinak pokud něco napíšeš e čtrnácti, stoprocentně to bude mít jinou formu než o čtyři roky později, takže si myslím, že není na škodu počkat.

ratava

Podle různých literárních soutěží, které bývají rozdělené na věkové kategorie, kdy mnohdy jedna je i pod 15 let věku, si myslím, že knihu může vydat člověk i ve 14, jen smlouvu s vydavatelem budou muset podepsat i rodiče…

(myslím soutěže, co nabízejí jako výhru vydání knihy…)