Avatar uživatele
Pokročilý

od kolika let se může pronajmout pokoj v hotelu ?

Prosím vás, moc by mě zajímalo od kolika let se může pronajmout hotelový pokoj.. Děkuji za odpovědi

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Zase všichni jen hádaj (ad D - znáš úsloví "Myslet, znamená h.. vědět").

Takže oficiálně až od 18, tedy zletilosti, protože do té doby právně zodpovídá zákonný zástupce - obvykle rodič. (Podobně je prodej cigaret a alkoholu podmíněn zletilostí, neboť teprve tehdy je člověk za sebe zodpovědný.
Proto zákon požaduje od 15 do 18 souhlas zákonného zástupce. V 15 sice je OP, ovšem není zletilost podmiňující plnou právní způsobilost a zodpovědnost. Pokud helcafy1 pronajali pokoj bez dokladu totožnosti (když ani neznali věk), pak preferovali kšeft a dopustili se porušení zákona.
- viz citace z typových obchodních podmínek ubytovacích zařízení:
Účastníky smluvního vztahu jsou:
-Ubytovatel, který do smluvního vztahu vstupuje také prostřednictvím externích prodejních cestovních kanceláří či agentur – autorizovaných prodejců,
- klient, jako uživatelé služeb ubytovatele, kterými mohou být jak fyzické, tak i právnické osoby (dále také jen jako „klient“).
Služby jsou poskytovány všem zájemcům bez omezení, jen osoby mladší 15 let mohou využívat služeb pouze v doprovodu osoby starší 18 let a osoby v rozmezí 15-18 let se souhlasem svého zákonného zástupce.
Klient, který je uveden na faktuře, zastupuje všechny účastníky pobytu, je oprávněn jednat jejich jménem a je jedinou odpovědnou osobou ve vztahu k ubytovateli.

Všeobecné smluvní podmínky jsou nedílnou součástí vystavené faktury uzavřené mezi klientem a ubytovatelem. Tyto Všeobecné smluvní podmínky byly vypracovány v souladu s ustanoveními § 852a a násl. občanského zákoníku a zákona číslo 159/99 Sb. o některých podmínkách podnikání v oblasti cestovního ruchu.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Na věk se neptají. Alespoň myslím. Já si v 17 pronajala pokoj v hotelu na týden v Praze a nikdo se mě na nic neptal ani netušili kolik mi bylo :)


Avatar uživatele
Stříbrný

Hranice je stanovena předložením dokladu totožnosti.
Samozřejmě, ted tu někdo napíše, že i pas je doklad a ten může mít i malé děcko, ale chce to trochu uvažování.
Pokud máš občanku a peníze na zaplacení a nevypadáš jako 10letá holčička, tak by problém být neměl.


Avatar uživatele
Zlatý

Myslím, že hranice neni nikde stanovena.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3363
Zlatý Drap 1797
Zlatý led 1452
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.