Rosie5

Od kolika let nejpozději začít s baletem?

Mohla bych chodit na balet od 15ti let? Děkuji

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

No to je podle mě už pozdě, já jsem chodila od první třídy až do maturity, ono je důležité odmala to tělo navyknout na to zacházení – držení těla, pozice rukou a nohou, práce u tyče… Na špičky se musí začínat pak velmi pozvolna a hlavně to dělat správně. Já mám špičky od Grishko se silikonovými vycpávkami, do kterých jsem si ještě dávala vatu a nebolelo to, jen to tlačilo a mám z toho prsty zvohnutý do špičky :)
Sambi, piškoty jsou tohle: http://www.so­man.cz/sites/de­fault/files/i­mages/tnp_del­.preview.jpg a tohle špičky http://nd04.jxs­.cz/399/237/5f2e317c12_7­3594981_o2.jpg :) ty bolesti budeš mít spíš z tý gymnastiky, balet není sport, to je umění přecí :P

Další odpovědi
anonym

Nejsi zatuhlá? Uděláš provaz, rozštěp, most, dáš si nohy za hlavu a takový ty srandy? Na piškotách chodit umíš? Nejen chodit, tančit. Není nic báječnějšího na zrichtování nohou, než piškoty. Oni to tam všechno totiž budou po tobě chtít, já chodila od první třídy, myslím, a sedm let, i na gymnastiku a teď mívám bolesti páteře a kdečeho ostatního, jako stará bába – sportem ku stálé invaliditě, tak…sportu zdar a baletu zvlášť 🙂

pokazdejinak

není pozdě na to dělat tanec (i balet) pro zábavu, pro svůj dobrý pocit… pokud by ses chtěla baletem živit, tak to už pozdě je

ale pokud chceš prostě tančit, tak do toho jdi – není jen balet na špičkách a i to se dá naučit, najdi si nějaké kurzy baletu pro dospělé začátečníky a hodně štěstí! :)