Mortin

Od kolika let může člověk žít sám?

Mohu například v 15 letech žít sám v bytě ? A byt by musel být napsaný na mě nebo na rodiče ?

Odpovědi
Drap

Byt můžeš vlastnit od narození. Sám můžeš bydlet až ti to rodiče dovolí, nebo až dovršíš 18 let.

KARI05

Můžeš až od 18 když ti je 15 tak mas bejt ještě s rodicema

jirka F

od 18 let ale je to individuální

ivzez

To není dáno jenom věkem, ale hlavně schopností se
sám živit a hradit náklady se samostatným bydlením.

Teoreticky můžeš bydlet sám od 18 let, ale pokud rodiče nebudou ochotni
tvé „samostatné“ bydlení financovat (není to jejich povinnost), budeš se moci odstěhovat až v okamžiku, kdy si na samostatné bydlení vyděláš.

Vlastnictví bytu není omezeno věkem (vlastnit byt můžeš i jako nezletilý),
problém ale může být s náklady spojenými s vlastnictvím bytu a s bydlením.

Dodavatelé energií pravděpodobně neuzavřou smlouvy
s nezeltilým nevydělávajícím majitelem bytu/domu.

Obdobně s majiteli bytů – i ti podle mne dají přednost zletilým nájemcům (nájemní smlouvu by za tebe museli uzavřít rodiče – ovšem nemůžeš je k tomu nijak přimět.).

_____

Oprava překlepu