cyklista

Od kolika let můžu vlastnit a mít na sebe napsanou motorku?

Zdravím,
od kolika let můžu být vlastníkem motorky a od kolika let ji můžu mít na sebe napsanou v TP? Případně jak to s tím je? Děkuji
Upraveno: Takže můžu jako neplnoletý podepsat kupní smlouvu? A motorku, kterou bych do řidičského oprávnění můžu mít napsanou jako vlastník v TP?

Nejlepší odpověď
Drap

Od narození

Další odpovědi
Dochy

Vlastnictví je jedna věc a není omezeno věkem (ale ve věcech majetkových v neobvyklých případech musí rozhodnutí učinit či potvrdit soud). Právo k řízení motorky je věkem omezeno a odstupňováno do několika kategorií dle vlastností (výkonu) motorky.

Jako nezletilý máte omezenou právní způsobilost. Myslím, že na koupi motorky budete potřebovat zákonného zástupce.

Mc Merkurion

kurňa Drape, jak ti může člověk dát palec, když máš vyďobáno …