Ivule16

Od kolika let může člověk uzavírat smlouvy?

Chtěla jsem se zeptat jestli mohu uzavřít smlouvu když mi je 15 let.Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Marvan

Pravděpodobně od 18 kdy člověk přebírá plnou zodpovědnost sám za sebe. Do té doby může být vyžadován souhlas rodičů nebo uzavření smlouvy není možné.

Další odpovědi
nabubindes

ano! musí se však k té smlouvě připojit podpisem tvůj zákonný zástupce! plnoletost je v CZ stanovena hranice 18let

Fallen Angel

Od 18 let, kdy normálně nabyde plnoletosti. Popř. od 15, pokud je soudem stanovena plnoletost, a to hlavně kvůli přečasnému rodičovství. Anebo vůbec, pokud člověk není právně způsobilý, a to kvůli svému duševnímu stavu.