od kolika let může být dítě samo doma

Od kolika let může být dítě bez dozoru?
Podle práva, jestli je stanovena hranice.
Do kolika let dítěte je rodič povinnen ho nenechávat o samotě?

Nejlepší odpověď
standa

Otázku je nutné rozšířit o obecnou rodičovskou zodpovědnost, která je souhrnem práv a povinností rodičů, které mají rodiče při péči o NEZLETILÉ DÍTĚ…, jež zahrnuje zejména péči o jeho zdraví, o jeho tělesný, citový, rozumový a mravní vývoj.

No a nezletilost končí až 18. rokem věku dítěte.

K debatě je ale, že praxe vypadá úplně jinak. Ale ptal(a) jste se na ´právo´ na ´zákon´ a ten je dost přísný.

Další odpovědi
mot

od 15