Avatar uživatele
krftwrk

Od kolika let museli vase deti delat domaci prace ?

Ptam se protoze mam 2 rocni dcerku a myslim si, ze je nejvetsi cas,by zacala doma pomahat, resp. si stavime novy barak a potrebuji dalsi prac sily…

Myslite si, ze muze dvoulete decko makat na stavbe ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Nazdar Bazar před 3628 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Jo, jiste. Bacha, zenskym muzes nalozit max. 10 nebo 15 kilo jinak na Tebe muze inspektorat bezpecnosti prace.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Naše děti pomáhaly domácípráce, asi od dvou let (úklid nádobí…to víš nedělaly to třeba pořádně, ale šlo jen o to, aby taky věděly, kde je jaký hrnek či kastrol), odnést a přinést nočník atd.Zkrátka věci úměrné jejich věku.
Od čtyř let pomáhaly u zvířectva, krmení králíků, vybíráni vajec u slepic, a opět práce, které samy mohly zvládnout a přiměřené jejich věku (když přivezli uhlí, tak lopatičkama nabíraly uhlí do kolečka, které já odvážel, když se štípalo dřevo, tak sbíraly polínka do koše…zkrátka práce u který jsme byli s manželkou a chtěli je mít na očích).
A jako školáci už dostávaly práce, které mohly svými silami zvládnout.
Barák jsem sice nestavěl, ale byly jiné práce kolem, takže se musely zapojovat přiměřeně věku.Ale nezapomínej, že NELZE takhle malé dítě do ničeho nutit násilím, takové dítě ještě nebaví něco dělat dlouho.
Když jsme chtěli aby pomáhali, tak se musely práce střídat (teda činnost dětí) aby je to bavilo.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
redy

No já se vtom nevyznám ale dvouletý dítě a domácí práce?
To spíš na ty stavbě ať maká 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Naše děti doma pomáhalY od cca 2 let.
Doplňuji:
Pochopitelně adekvátně svému věku
(na stavbě nemakalY) …

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Stavba baráku nejsou domácí práce. Jinak by dvouleté dítě mohlo třeba přinést rodičům noviny. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek