Od kolika let jste schopný samostatného života bez rodičů?

Odpovědi
led

Ak má byť niekto úplne samostatný, musí byť schopný zarábať peniaze nejakým spôsobom. Žiaľ v súčasnej dobe to v Európe asi nejde.
Ak myslíte aj právo rozhodovať o svojom živote, musí byť plnoletý – teda od 18.roku života.
Ale,
úplna samostatnosť nejestvuje, vždy ste na niečom a niekom (aspoň čiastočne) závislý.

dudu

Vážený a milý. To je velmi individuální. Já se např. ocitl v patnácti létech daleko od domova na internátě s polovojenskou výchovou a za rodiči dojížděl vždy po čtrnácti dnech. Sice ze mne vyrostla silná osobnost, avšak došlo k přetrhání příbuzenské vazby, k jakémusi uzavření se do podoby introverta, což někdy bylo až ke škodě ve vztazích s manželkou a dětmi. V Americe je běžné, že se potomci stávají samostatnými cca v osmnácti létech, ale naproti tomu dnes v Itálii tzv. mamánci vyžírají a vykořisťují svoje matky i do 39 let svého věku – tam dokonce zvažují uzákonit hranici, kdy by měli synáčkové „vypadnout z domu“. Takže, platí snad to tradiční „bůhví“?
A víte, že se docela „těším“ na názory bližních na těchto stránkách?

ReHu

Jak kdo. Mám kamarádku, která bydlela sama, měla byt – což je velká výhoda – už od cca 16 let.
Na druhou stranu jsem viděla v TV ( ČT1 – Krotitelé dluhů) že nezvládala bydlení v cca 35 – 40 letech a měla dluhů za hlouposti až nad hlavu. Za 5 let samostatného bydlení. Ale práci ani nehledala…