Avatar uživatele
anonym

Od kolika let jste schopný samostatného života bez rodičů?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? dudu před 4812 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
led

Ak má byť niekto úplne samostatný, musí byť schopný zarábať peniaze nejakým spôsobom. Žiaľ v súčasnej dobe to v Európe asi nejde.
Ak myslíte aj právo rozhodovať o svojom živote, musí byť plnoletý – teda od 18.roku života.
Ale,
úplna samostatnosť nejestvuje, vždy ste na niečom a niekom (aspoň čiastočne) závislý.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

Vážený a milý. To je velmi individuální. Já se např. ocitl v patnácti létech daleko od domova na internátě s polovojenskou výchovou a za rodiči dojížděl vždy po čtrnácti dnech. Sice ze mne vyrostla silná osobnost, avšak došlo k přetrhání příbuzenské vazby, k jakémusi uzavření se do podoby introverta, což někdy bylo až ke škodě ve vztazích s manželkou a dětmi. V Americe je běžné, že se potomci stávají samostatnými cca v osmnácti létech, ale naproti tomu dnes v Itálii tzv. mamánci vyžírají a vykořisťují svoje matky i do 39 let svého věku – tam dokonce zvažují uzákonit hranici, kdy by měli synáčkové „vypadnout z domu“. Takže, platí snad to tradiční „bůhví“?
A víte, že se docela „těším“ na názory bližních na těchto stránkách?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Jak kdo. Mám kamarádku, která bydlela sama, měla byt – což je velká výhoda – už od cca 16 let.
Na druhou stranu jsem viděla v TV ( ČT1 – Krotitelé dluhů) že nezvládala bydlení v cca 35 – 40 letech a měla dluhů za hlouposti až nad hlavu. Za 5 let samostatného bydlení. Ale práci ani nehledala…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek