Moniccc

Od kolika let je povoleno „brigádničit“ v UK?

Odpovědi
Michal Kole

Snad od 15 po ukončení základní školní docházky (po prázdninách). Jsi česká občanka, máš české občanství tak se na tebe vztahují české zákony.

Víc ti řekne agentůra a musíš umět dobře anglicky což po základce, nevím nevím.

Ono nejde umět vypsat slovíčka do písemky nebo sestavit větu v písemce.

Ono jde o to porozumět mluvené řeči v hlavě si to rychle přeložit a sestavit rychle v hlavě větu podle anglického slovosledu

Podmět, přísudek, předmět a pak příslovečná určení (jaká konkrétně si teď nevybavuji)

a přeložit do angličtiny a vyslovit.

Nemůžeš půl hodiny stát přemýšlet a 5 minut něco koktat jako při hodině, kdy tě každé slovo opraví učitel(ka).

Pokud má anglická rodina bazén, tak MUSÍŠ umět i PLAVAT. Pokud budeš muset děti učit plavat nebo pro ně skočit když se začnou topit.

anonym

Už od 13ti let je možné v UK pracovat, samozřejmě s omezeními.
Jako nezletilý/á nesmíš pracovat například

  • bez povolení vydaného úřadem pro vzdělání, (školský úřad)
  • víc než 12 hodin týdně
  • v továrnách a industriálním odvětví
  • před sedmou ráno a po sedmé večer
  • v pubech, sázkových a herních podnicích

Další informace najdeš:

http://www.di­rect.gov.uk/en/Pa­rents/ParentsRig­hts/DG_4002945