Vroudenspil

Od kolika let je možné pít legálně v Německu pivo , víno či medovinu ?

Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Agneta

Pivo, víno a sekt jsou od 16 let, a pivo, nebo dvě, si k obědu každý řidič může dát (0,5 promile). Je to tedy rozdíl…v Česku je vše od 18. a nula promile.:D
(bylo právě v odkazu od -iv-)

Další odpovědi
anonym

Prodej lihovin (duchy, míchané nápoje a lihoviny) dětem a dospívajícím do 18 let je zakázáno. Totéž platí i pro jejich spotřebu. Ostatní alkoholické výrobky ( pivo , víno ​​, šampaňské , a míchané nápoje) by neměly být podávány dětem a dospívajícím do 16 let. Tato věková hranice je snížena na 14 let, kdy jsou mladí doprovázeny zákonným zástupcem (obvykle otec, matka, poručník) v restauraci.

Zdroj: https://transla­te.google.cz/tran­slate?sl=de&tl=­cs&js=y&prev=_t&hl=cs&i­e=UTF-8&u=http%3A%2­F%2Fwww.t-online.de%2Fel­tern%2Fjugendliche%2Fid_­49295364%2Fju­gendschutzgesetz-2015-alkohol-ab-wann-und-was-ist-erlaubt-.html&edit-text=&act=url

turbo085

Od 2 let ;)

lexx

všechno se smí jen chytnout Tě nesmí