Zvědavý

Od kdy se v boxerském utkání používají rukavice ??

respektive do kterého roku se boxovalo s holýma rukama ??

Nejlepší odpověď
annas

…" Velké oživení boxu nastalo až v 17. století v Anglii, ovšem bojovalo se většinou s obnaženými klouby.

Změna nastala až v roce 1867, kdy Markýz z Queensberry nařídil nošení rukavic jako jedno z pravidel boxerského utkání.

Použití boxerských rukavic změnilo také způsob boxování a základní postoj.

V dnešní době existuje nespočet typů boxerských rukavic, které se rozlišují podle materiálu, k jakému jsou účelu a pro jaký bojový sport slouží. Dělí se také podle velikosti a váhy. "

Dále podle materiálu, podle druhu použití

atd.

http://www.mma-shop.cz/-boxerske-rukavice-.html