annas

Od kdy se používají záchodky? Jakou mají historii?

Kadibudky, modernější splachovací …
Doplňuji:
Kropítko, děkuji. Byla jsem dnes u známých na zahradě. Její návštěva mě přivedla k této otázce.

Nejlepší odpověď
kropitko

Nejstarší nalezené záchodky jsou staré více než čtyři tisíce let. Možná překvapivě, jeden z nejstarších pochází z Indie a datuje se kolem roku 2500 př.n.l. Obyvatelé tehdejší Indie znali a používali kanalizaci, která vedla přímo pod otvorem toalety, kde protékala voda.

Zde je velicve zajímavý článek, stojí zato si ho přečíst. Je tam uvedeno jak se záchod vyvíjel do dnešní podoby.

http://www.fif­tyfifty.cz/Mis­to-kadibudky-splachovaci-zachod-9929021.php

kapka

Někde jsem slyšela, že v antice byly veřejné záchodky místem setkávání mužů, prý zde dokázali dost dlouho vysedávat a vykecávat. Ach, ta antika, tam se děly věci. 🙂