annas

Od kdy se pěstuje kukuřice? Jak přišla na svět?

Nejlepší odpověď
vagra

Dějiny kukuřice jsou staré celých devět tisíc let. Potvrzují to nejnovější genetické výzkumy vzorků kukuřice z údolí mexické řeky Balsas.Provedl je německý vědec Svante Paabo na univerzitě v Lipsku. Starší archeologické nálezy dokumentovaly existenci kukuřice pouze do čtvrtého tisíciletí př. n. l.

Indiánská legenda kmene Huronů ze Severní Ameriky vypráví,o tom, jak se dostala kukuřice na svět :
Aatensic, dcera Velkého ducha, se jednou neopatrně nakláněla dírou v oblacích, přepadla a přistála na zemi na zádech velké želvy. Při pádu s sebou strhla tři sestry – kukuřici, tykev a fazoli.
Ty pak darovala prvním lidským bytostem, které na zemi stvořila.

Zdroj: zkráceno z-http://oko.yin­.cz/24/prehis­toricka-kukurice/

Další odpovědi
hanulka11

Do nedávné doby byla kukuřice pěstována jako zdroj potravy pro lidi a využití našla i v krmných směsích pro zvířata. Samotná historie kukuřice je značně zamlžená. S největší pravděpodobností pochází plodina z Mexika, kde byla pěstována již 5000 let př.n.l. Odtud se později rozšířila i do Severní a Jižní Ameriky. Plodina se stala nepostradatelným zdrojem potravy pro řadu dávných civilizací (Mayové, Inkové, Aztékové). Když Kryštof Kolumbus doplul do Nového Světa, objevil zde kukuřici napříč celou Amerikou. Španělé a Portugalci následně přivezli kukuřici i do Evropy, odkud se postupně rozšířila dále na východ. Do Číny dorazila přibližně kolem roku 1550 n.l.

Kukuřice se stala dokonce součástí významného historického objevu. Zjistilo se totiž, že před Kolumbem nebyla Amerika objevena pouze severskými Vikingy, ale i skotskými rytíři, kteří sem připluli na sklonku 14. století. Ve skotské kapli, která byla dokončena roku 1486, se našly reliéfy zachycující kukuřičné klasy a rostliny aloe. Vzhledem k faktu, že musely být zhotoveny před dokončením svatostánku, je nanejvýš pravděpodobné, že Nový Svět musel někdo ze Skotska navštívit před samotným Kryštofem Kolumbem.

Zdroj: http://www.sfi­nance.cz/zpra­vy/finance/196245-kukurice-a-biopalivove-silenstvi/