dudu

Od kdy platí archimedův zákon?

Voda se ve vesmíru objevila až poté, kdy cca před sedmi miliardami let od třesku, po několikanásobné nukleární fůzi dávno zaniklých hvězd, vznikl kyslík – pak se po chemické vazbě s vodíkem vytvořily její molekuly. Archimedes však svůj zákon o „tělesu ponořeném do kapaliny…“ definoval až asi 2200 let před n.l. Od kdy vlastně zmíněný zákon platí?

Nejlepší odpověď
kapka

Fyzikální zákony platí, bych řekla, nezávisle na lidech a jejich definicích.
Takže prostě od té doby, co se něco poprvé na Zemi ponořilo do kapaliny.

Další odpovědi
dědapetr

Každý zákon platí od doby kdy nabyde jeho platnost.

poa.li

Neplatí odnepameti?

Miroslavst

Zajímalo by mě komu vadila moje odpověď, že archimedův zákon platí od počátku počátku.
Myšleno tím od počátku počátku např. vesmíru, kdy někde vznikla první kapička vody.
Moje otázka byla smazána.
Jen aby bylo jasno.