Drap

Od kdy jsem senior ?Myslím od jakého věku se to počítá.

Nejlepší odpověď
hanulka11

dnes je to obzvlášť obtížné

například pasy senior se vydávájí od 55 let a pak se píše toto

SLOVNÍK SPISOVNÉ ČEŠTINY pro školu a veřejnost praví:

DŮCHODCE – 1. osoba pobírající důchod, 2. penzista;

Důchod – 1. (pravidelný) příjem: d. plynoucí z výnosu hospodářství; národní d.: část úhrnného společ. produktu po nahrazení spotřebovaných výr.prostředků; 2. pravidelný příjem osob (mimo pracovní poměr) plynoucí z pojištění, penze, 2: vdovský, starobní d.; sociální, invalidní, sirotčí d.; 3. stav důchodce, penze 1: být v d-u; odejít do d-u, -ový příd. k 2: d-é pojištění, zabezpečení.

(Poznámka redakce: důchod = hovorově „penze“; od tohoto slova je také odvozen pojem PENZISTA.
V dalším textu proto nebudeme pojmu penzista věnovat pozornost s tím, že pro nás je DŮCHODCE totéž co PENZISTA).

SENIOR – 1. starší ze dvou lidí stejného jména, zpravidla otec (x junior); 2. nejstarší člen v něj. společnosti, stařešina 2, nestor: s.fakulty 3. sportovec starší věkové třídy (x junior)

► SLOVNÍK CIZÍCH SLOV

SENIOR ● starší ze dvou lidí stejného jména; ● příslušník starší věkové kategorie; ● člen sboru požívající zvláštní úcty

Zdroj: http://www.po­zitivni-noviny.cz/cz/clanek-2008070084

Další odpovědi
MacChill

Jsi tak starý, na kolik se cítíš :)

Děda Louda

Sice to přímo nesouvisí s významem poptávaného slova, ale už tu padlo něco o stáří. Musím to ovšem zásadně opravit a uvést na pravou míru: Každý je tak starý, na jak starou se cítí.

Makina

Od té doby co nastoupíte do důchodu 🙂

IK

Pro slevu v Pražské dopravě jsi senior od 60 let…jestli to potřebuješ pro to tak tady je co k tomu musíš ještě podstoupit.

Zdroj: http://www.ro­pid.cz/tarif/se­niori-v-pid__s189x299­.html#Kdo_je_se­niorem