arygnoc

Od kdy existuje dálkové ovládání?

na
tv
auta
a vůbec?
Doplňuji:
myslím tím tu srandovní kalkulačku, kde něco stlačíte a něco funguje.

Nejlepší odpověď
anonym

No,už dlouho.

Zdroj: http://www.qu­ido.cz/objevy/dal­kove.htm

Další odpovědi
tom004

Podle mne,od té doby,kdy si člověk uvědomil,že jiného jedince,lze ovládat,pouhým pohybem,nebo,nap­ř.,zvukem.Tedy,na dálku.A,jak člověk „moudřel“,zjis­til,že toto ovládání,lze aplikovat,i do jiných oblastí. :)))
Doplňuji:
Jeden z nejranějších příkladů dálkového ovládání vyvinul v roce 1893 Nikola Tesla a popsal jej ve svém patentu USA 613809. První dálkově ovládané modelové letadlo vzlétlo v roce 1932. Použití technologie dálkového ovladače pro vojenské účely bylo intenzivněji zpracováno během první světové války, jeden z výsledků tohoto výzkumu byla německá raketa Wasserfall. První myšlenka dálkového ovladače pro ovládání televizorů, jak jej známe dnes, vznikla ve firmě Zenith v roce 1948.

http://www.dalkove-ovladace.eu/in­formace/histo­rie-dalkovych-ovladacu

annas

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nevite-kde-a-kdy-se-zacalo-v-minulosti-uzivat-dalkove-ovladani-ktere-je-dnes-bezne

anonym

Ultrazvuk – 1955, dnes používané infračervené – 1974.
To, čemu říkáš kalkulačka je u auta vkomponováno přímo do autoklíče.
Zvlášť je tlačítko na zamknuto, druhé na odemčeno.

dědapetr

Už hodně dávno,například Franto dones to a to.

anonym

Tak o tom nemám páru,ale již v době,kdy byla domestikace koní se používaly opratě,které bych považoval za dálkové ovládání koně z kozlíku .

Děda Louda

Třeba páni generálové dálkově ovládali kmány na bitevním poli a (aspň kdysi) pohodlně pozorovali dění a vřavu s protějšího kopce.

lexx

Myslím že od nepamětí jakmile lidstvo začalo postupně lenivět.