Od jakého věku se může již stanovit jako důvod úmrti tzv. přirozená smrt?

Co do této kategorie patří? Pouhé selhání srdce? Infarkt? Smrt ve spánku?

Nejlepší odpověď
annas

Nedá se stanovit.

"Stárnutím se myslí postupné celkové oslabování organizmu. Věkem tělo ztrácí sílu, imunitní systém začíná dělat chyby, smysly otupují a ani mozku se nevede nejlépe.

Chvíli, od které začíná tělo stárnout, není úplně snadné určit. Docela zajímavým způsobem je použití pravděpodobnosti přežívání pro jednotlivé věkové skupiny.

Na začátku života je pravděpodobnost úmrtí relativně vysoká. Drobné tělo novorozence je jednak citlivé na infekci, má slabé termoregulační mechanismy a taky případné letální (smrtící) alely genů se často projeví už na začátku života. Pak s vývinem těla pravděpodobnost úmrtí po určitou dobu klesá. Od momentu, kdy začne znovu stoupat, můžeme mluvit o stárnutí.

Zkrátka stárneme, pokud se zvyšujícím se věkem roste riziko úmrtí. U člověka se začíná stárnout podle tohoto kritéria na začátku puberty,
Prudké zvýšení pravděpodobnosti úmrtí u mužů nastává v období puberty a rané dospělosti. Je to důsledek tzv. testosteronové demence, tj. změny chování v průběhu puberty, které které mohou vést k sebeohrožování. Ta po 23.–24. roce životě odeznívá. atd."

Dá se poslední příklad považovat za přirozenou smrt, i když si ji dotyční jistým způsobem „přivolali“ sami, např.. tím, že si oslabili imunitní systém atd.?

Smrt jako součást života
Vojtech Baláž, Filip Kolář
Jana Lišková, Alena Pluhařová, Petr Synek

http://www.bi­ologickaolympi­ada.cz/files/pri­pravne_texty/PT2008­.pdf

Další odpovědi
ivzez

Není náhodou přirozenou smrtí každá smrt
bez zjevné příčiny nebo zavinění bez ohledu na věk?

Lamalam

Přirozenou smrtí může zemřít i kojenec. Syndrom náhlého úmrtí kojenců nemá žádnou zjevnou příčinu.

zjentek

Já myslím, že je to 140let, ale nemám to nijak podložený, jen mi to našeptaly hlasy, které občas slýchávám. Buď jsou to vnitřní hlasy a pak bych se na tu hranici nespoléhal ani já sám, anebo ty hlasy přicházejí odjinud a pak bych tý tromu věku i věřil.

Co do kategorie patří- no, mám dojem, že z tebou uváděnýho tam patří jen ten spanek a mělo by to být něco, jakoby vypnutí ze stand-by režimu.
Za druhý by tam měl patřit přímej stop, tzv. hard- stop, normálně při zapnutejch aplikacích, kdy jdeš třeba s taškou z krámu a vtom se to stane.
Něco jako při tom stand-by, jenže s tím rozdílem, že ve spánku nevíš, co zrovna chceš, zatímco na tý cestě z krámu to víš zcela jasně- chceš čerstvej rohlík s kusem uzenýho od kosti, kterej si neseš v síťovce a nic jiného okolo nevidíš, ještě tak max. pokukuješ po okolní hlíně s představou vypěstovanýho česneku a cibule.
Pak se zčistajasna chodníček s okolím rozplyne a ty spatříš takový žlutý kolečko, z kterého vyzařuje oslepující jas. Jenže to není slunce a začne tě to vtahovat a ty se začneš zmítat jako zombí ve snaze otočit se zády k tomu jevu a jak tak v týhle pozici stoupáš, mrskajíc končetinami, bo dole šunka, a oslepenej tím ostrým jasem, snažíš se za každou cenu zachytit tu síťovku, kterou vidíš už rozmazaně na chodníku a brutálně se už od sebe vzdalujete.
Zkrátka, při hard- stopu můžou zůstat nějaký stopy muže, kterej už ví, co chce, zatímco standby-stop ti připraví o veškerý možnosti přiměřený obrany.

marci1

V každém věku.
„Smrt, jakkoliv rozumíme její definici, může nastat z mnoha důvodů. Lidé mají
v současnosti tendenci považovat za „přirozenou smrt“ jen úmrtí způsobené
stárnutím — vysokým věkem a celkovou sešlostí organizsmu. V přírodních podmínkách je ale nepřeberné množství způsobů jak umřít a většina z nich je pro určité organizmy doslova „přirozená“. Příčinou smrti může být věk, nehoda, parazit, parazitoid, predátor, konkurent, sourozenec a dokonce i rodič (viz níže).
Obvykle je to ale směsice různých vlivů — přestárlý, parazitovaný nebo poraněný organizmus snáze podlehne útoku predátora nebo je odstraněn svými konkurenty.“
http://www.bi­ologickaolympi­ada.cz/files/pri­pravne_texty/PT2008­.pdf

da ny

Nepřesně položená otázka…
Každá smrt, která není násilná/záhadná je přirozená.
Pojem přirozená smrt jako důvod se nikdy neuvádí ;)
Věková hranice se nedá určit.
Žalem může také „puknout srdce“ i u mladého člověka a též se jedná o přirozenou smrt. Energievyprchá, pokud člověk nechce žít.
Někdo je sešlý věkem v 60, jiný je v 80 fit..

Obvykle selhává srdce nebo mozek (nejčastěji v ÚL) i v důsledku nějakého onemocnění.

Smrt ve spánku je ideálním odchodem a snem mnoha lidí ;).

Drap

Lze toto stanovit od narození.

Lamalam

Na věku nesejde. Přirozená smrt je každá nenásilná smrt z přirozených příčin. Zdroj:
DVOŘÁK, Miroslav. Základní pojmy v soudnělékařské praxi. Soudní lékařství. Praha, Grada, 1999.