kapka

Od jaké sumy na účtu se má člověk začít bát vykradení?

Pořád se tu řeší, odkud je bezpečné se připojit na netbanking. Jestli je tedy možné obejít různá zabezpečení jako SMS kódy, ale je to finančně náročné, tak od kolika peněz na účtu už by se to vyplatilo? Od stovek tisíc, nebo až milionů?
A jaký je důvod si myslet, že se někdo zaměří zrovna na můj účet? Na účet obyčejného člověka?

Nejlepší odpověď
Drap

To nelze odhadnout . Pro někoho jsou velké peníze 500 , pro jiného to začíná u několika milionů. Opatrnost je podle mne důležitá už od 1 kč.

Další odpovědi
UltraFan

Souhlas s Drapem, i když obecně bych zvýšil opatrnost při sumě 10.000 + 🙂

Agneta

Slyšela jsem, že jde o automatizovanou „velkokrádež“, kde ti je poslána jedna koruna, a vzápětí ti začnou vybírat.

zjentek

Od padesátky. Dovol ale mě by smolila ta pajda, kdyby mi ji někdo bez mýho vědomí „odklonil“.

postcd

od takový, jejíž ztráta by tě ohrozila nebo kterou si nemůžeš dovolit ztratit

Mít dobře chráněný počítač (google.cz: jméno-operačního-systému šifrování) a mobil (google.cz: jak zabezpečit mobil android) je základ.
Ověřovat si, že přistupuji do bankovnictví přes stránku s https, ne http (https je šifrované spojení mezi tebou a bankou, data tedy jako heslo nelze jednoduše číst.) a že je to skutečně doména banky, např „servis24.cz/“, ne „servis24.czban­king.cz“

hesla nikam nepsat

občanský průkaz, mobil, kreditní kartu si chránit a při ztrátě neprodleně kontaktovat místní úřad s rozšířenou působností, odbor evidence obyvatel a osobních dokladů. Dále kontaktovat banku a při ztrátě SIM toho, u koho je telefonní číslo vedené.

CompNett

Dneska Vás někdo odrovná na ulici pro 50,– , takže být ve střehu musíte pořád. Jestli se někdo zaměří na Váš účet je dle rozhodnutí heckra, který má přehled a záleží na něm co ho uspokojí…