Venca, proste Venca

od ceho je odvozen pojem Staska?

Zdravim vsechny, chtel bych se zeptat od ceho je odvozeno slovo staska.

Nejlepší odpověď
annas

Sázková kancelář se od r. 1956, kdy vznikla, zkracuje jako Sazka. Státní sázková kancelář (Staska) existovala jen v letech 1948 – 1953.

Dnes se zkratkové slovo Staska používá jako slangové pojmenování statistického záznamu o provozu vozidel.

Doplňuji:
STA(tistický)Z(áz­nam)KA(přípona) – výslovnost STASKA. Tazatel chtěl vědět, od čeho je zkratka odvozená. To jsem uvedla, Vaše zbytečná připomínka.
Já jsem si kategorie rovněž nevšimla, ale nepředpokládala jsem, že by se ptal na neexistující kancelář, jak jste uvedla Vy.
Měla bych ale reagovat stejným způsobem jako Vy nedávno.

Opakuji Vám, NETYKEJTE MNĚ, nepřeji si to.

Další odpovědi
kupkina

je to zkratkové slovo – Státní sázková kancelář
Doplňuji:
annas: No teď musím uznat, že jsem střelila vedle, té kategorie automobily jsem si nevšimla, bod pro tebe, další by byl, kdybys zjistila, od čeho je odvozeno, protože tak zněla otázka.

kropitko

Rynku,dobře Vy,ale jen bych Vás chtěla upozornit na to,že si vůbec nejsem jistá,jesli je kupkina žena,nebo muž. Občas o sobě píše jako o muži,občas jako o ženě..Jak to je těžko říct???

annas

Kupkino, děkuji za Vaše první ocenění.

rynek878

čubkina je jenom loutka,za provázky tahá úplně někdo jiný,ta nemá ani vlastní názor,jenom papouškuje,ale myslím si,že to může být jeden člověk,který má rozdvojenou osobnost a toto je jeho virtuálně duchovní kamarádka.

kupkina

Nemáš vůbec úroveň, chlapče, vulgární komolení jmen používají jenom slaboši. Nejsem žídná loutka, jsem svá, mám své zásady, nikdo za mne netahá, pokud ho o to sama nepožádám.

rynek878

I já mám své zásady,je pravda už toho nechám,protože čím víc budu šťourat do hnoje ještě bych smrděl i já.

kupkina

Jak je libo, zemědělče.

rynek878

no,do takového hnoje bych ty vidle zapíchnul až po násadu.

kupkina

nejen vulgární komolení jmen, ale i vyhrůžky použivají jen slaboši

rynek878

já jsem takový slaboch,že kdybych vám položil ruku na rameno(samozřejmě v rukavici),tak máte ploché nohy,nebo spadnete na zem

kupkina

ano, přesně o tomto druhu slabošství jsem mluvila, nech si své svaly pro dobytčata na svých pastvinách, mě nezajímají, mě zajímají argumenty

rynek878

vy neznáte FACKU jako argument,tak to mne mrzí,musíte v životě ještě poznat mnoho argumentů abyste přežila

kupkina

jistě, facka je argument v pajzlech, ne mezi slušnými a vzdělanými lidmi

rynek878

tak vy se tedy považujete za slušnou a vzdělanou ženu,ale nějak mi k Vám nesedí to Vaše hulvácké tykání,jak mně,tak Annas a vůbec každému,tak se nad tím vašim slušným chováním zamyslete,dámo se svatozáří a nebudu se opakovat

annas

„Chlapče“ Rynku, děkuji Vám. Mně opravdu vadí tykání od lidí, s nimiž nejsem kamarád.

kropitko

Ono je tykání a tykání,pokud někdo kdo Vás nezná Vám začne tykat jelikož se rozhodl Vás urážet,tak mi to přijde zcela nevhodné. Pokud někomu začnete tykat v družném rozhovoru,tak to podle mého až tak nevadí. Je vidět že kupkina nebyl/a v tomto směru dostatečně informován/a.

kropitko

Kupkino,kupkino Vy si pokoj nedáte,jenom pořád remcáte,bod pro Vás za snahu