Od čeho je odvozen název města Zlín?

S manželem se dohadujem na názvu města Zlín.Prosím o odpověď. Děkuji.

Nejlepší odpověď
quentos

Název Zlín je poprvé připomínán v roce 1322 (podoba názvu Slyn) – jméno je odvozeno přivlastňovací příponou -ín od staročeského osobního jména Zla („zlý člověk“) a znamená „Zlův (např. majetek)“. Od přídavného jména zlý byla v staré češtině odvozena řada osobních jmen, např. Zlech (v místním jméně Zlechov).

Tyto informace uvádí LUTTERER, Ivan, MAJTÁN, Milan, ŠRÁMEK, Rudolf.
Zeměpisná jména Československa: slovník vybraných zeměpisných jmen s výkladem jejich původu a historického vývoje. 1. vyd. Praha: Mladá fronta, 1982. 376 stran.

Zdroj: www.ptejtesek­nihovny.cz/ulo­ziste/aba001/pu­vod-nazvu-mesta-zlin