Od března t.r. se půjdu evidovat na úřad práce – mám nárok na podporu v nezaměstnanosti?

Jsem v pracovním poměru na dobu určitou – za mateřskou, který končí k 31. 3. 2011, ale mám byt v osobním vlastnictví, který příležitostně pronajímám, cca 6 – 7 měsíců v roce. Vše hlášeno na FU, ale budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti od úřadu práce. Od ledna 2011 je novela zákona, že když máte nějaký příjem, nemáte nárok na finanční podporu z úřadu práce?? – Jak to tedy je? Děkuji za odpovědi

Odpovědi
Jambalaya

Protože nové zákony jsou ještě syrové nejsou všechny věci úplně jasné. Pokud je v zákoně napsáno, že nesmíte mít žádné příjmy, pak se to týká všech příjmů. Pokud by byly příjmy konkterizovány, pak by se to týkalo jen jich, jako tomu bylo do konce roku 2010.

P.S. Četla jsem to sice letmo, ale není tam napsáno, že nesmíte mít jakýkoliv příjem, jsou tam stále jmenovitě. Zkuste si počíst, ale bude určitě dobré se zeptat odborníků. Zavolejte na jakýkoliv úřad práce a uvidíte 🙂

http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zamestna­nost/cast2.as­px