Pirethkaa

Očůrávání rohů

Dobrý den, máme doma jacka russela 6 let . Má pravidelné procházky a celodenní přístup na zahradu, přesto doma očůrává rohy sedačky, ale nikdy jsme ho u toho nenachytali. Prosím o radu jak ho od toho odnaučit, děkuji.
Doplňuji:
Začal očůrávat rohy po přestěhování a nějaké ty spreje jsme už zkoušeli ale nepomohly.

Nejlepší odpověď
www

Vyjímám např.:
Znepříjemnit psovi přístup k oblíbeným
místům oboustranně lepicí páskou,
podložkou s hroty (ostrá rohožka, umělá
tráva), šustivým igelitem, nebo k takovým
místům položit misku s vodou, psovy hračky
nebo granule.
Více zde:
Doplňuji:
www.hanazerto­va.cz/co-se-psem-znackujicim-doma/

Další odpovědi
anonym

Váš pes projevuje značkováním svoji dominanci.
Pokud jste ho doteď nenachytali při páchání nežádoucí činnosti, tak pochybuji, že se vám to najednou povede.
Když už byste se natolik chtěli znemožnit a přistoupili k fyzickým trestům, je úplně jedno jakým způsobem nebo čím psa udeříte! Užíváním fyzických trestů dáváte najevo, že jste s rozumem v koncích a nezvládáte ani malého JRT (Jack Russella teriéra).
To, že se pes nemá trestat rukou ap. patří k dalším silně vžitým pověrám mezi kynologickými laiky !
Pes je zvyklý z vaší ruky přijímat potravu i pohlazení a bude-li muset tak i trest, pokud ho plácnete okamžitě kdy něco vyvede a nebudete se zdržovat hledáním vhodných novin, proutku ap… Psí matka také malá štěňata tlamou přenáší, krmí, trestá i konějšivě olizuje. Proto maji naši psi tak rádi hlazení, připomíná jim to matčino olizování.
Pokud budete rezignovat před malým JRT a budete ho chtít fyzicky potrestat, musíte ho přistihnout při činu. Kdykoliv později pes nepochopí souvislosti. Otírat mu v moči čumák je také naprostá hloupost, to nemá na výsledný výchovný efekt žádný vliv.
Psa nenechávejte samotného v místnosti, zkomplikujte psovi přístup na inkrimonavané místo. Doporučení zdejšího www jsou užitečné rady
i s odkazem.
Mohu též doporučit knihu „Hodný pes, nemožné chování“ od autorů Jeanne Carlson, Ranny Green (r.vydání 1995) .

Doplňuji:
Ono je vůbec potřeba používat mozek a ne násilí!
V tom má právě spočívat převaha člověka, že nebude fyzicky trestat maličkého psíka (což JRT je), ale vyzraje nad psíkem svým intelektem nebo využije vyzkoušené finty jiných.
Mnohem víc zdeptáte a potrestáte vlastního psa jiným způsobem než úderem!

pl4toon

Nemusíte ho přímo uhodit (a když tak něčím jiným, ne rukou), ale čumák mu v tom vymáchejte. Já svýho psa mlátit nemusel, jen jsem začal jakoby držkovat, vymáchal jsem mu v tom čumák, vzal jsem ho a vyhodil na zahradu. A odnaučil se to :)

zjentek

jen doplním, ta věc, kterou jej budete bít, musí být vždy tatáž a jen jedna ( třeba kus kůže, opasku), upravena podle velikosti psa. Časem tak docílíte, že pes se bude snažit dodržovat pravidla, sotva mu ten „nástroj“ pouze ukážete. Nezneužívat ,)
Doplňuji:
toto je doplňující odpověď k názoru ocko, co dělat, když už je tedy potřeba psa uhodit, nebo fyzicky postrašit. Nikdo snad pro tuto odpověď nebude mazat svého miláčka řemenem hlava nehlava, nebo jo? To doplňuji pro tupce, kteří mi v této souvislosti píší do osobní schránky. Někdy je dobré použít dva v jednom: klávesnice + mozek

anonym

Nekompromisně a tvrdě. Existují pachové odpuzovače psů. Doporučuji použít. V případě, že někde zjistíte, že si pes uvnitř bytu značkuje své teritorium, strčit mu k tomu čumák a uhodit ho. Zní to sice drasticky, ale je třeba ho to odnaučit. Na tohle domluvy nestačí.

badisko

Ja jeste dopmim doplneni ..:D Ne ze mu v tom budete machat cumak az po hodine kdy nato prijdete …musela by jste ho chytit !! Ten pes do pul minuty nevi ze neco udelal…takze trestat hned a na opasky a jine kraviny se vyprdnete …no budto jste zapraskali vychovu vy nebo nekdo jinej ..to je fuck …bit psa nema smysl jak novinama tak opaskem …jak zde nekteri tvrdi ono dost zalezi natom co udelal…a trest k tomu nusy byt prizpusobem…kdyz uz ho u toho uvidite tak ho proste okriknete …uz to neni stene aby jste mu v tom musela machat cumak postaci ho podobne jako stene chytit a kuzi na krku a pritlacit k zemi …pak hrat chvili zagorku a jit snim ven …pak az se pes vymoci venku tak ho pochvalit ..a dokola do zblbnuti dokud to pes nepochopi…musite byt dusledna ..

rmajlka007

Náš pes měl takové období, kdy nám z ničeho nic začal skákat do postele a čůrat tam. Když jsme mu vyhubovali, nebo ho uhodili, bylo to akorát k horšímu a udělal to vždy znova. V té době jsme měli hodně starostí, tak se asi cítil odstrčený. Začali jsme se mu intenzivěji věnovat a přestalo to. Prostě na sebe upozorňoval.
Další možnost: Nenáchávali jste ho rozmnožit se? Nám to doktor nedoporušil, právě pro to že by si mohla všechno začít označkovávat.

Brozma

Nasypte na místo kam chodí čůrat pepř a až se zase půjde počůrat určitě bude místo předtím očichávat. Ten potom pepř vdechne a pak s kýcháním a kníkotem odběhne pryč. Ale toto dělejte pouze v krajních mezích protože pepř mu úplně zničí čich a pes bez čichu je jako fixa bez inkoustu.

zjentek

pro ty, které můj konkrétní příspěvek mylně nabádá k brutalitě, hrubosti a surovosti: čtěte soudně, pochopte pointu příspěvku prosím, nelze zdiskreditovat význam odpovědi pouze pro krátkozrakost a fakt, že jste (na podkladě nelibé formulace „budete bít“) nepochopili celý smysl příspěvku. Bít se dá i něžně, můj pes ten „svůj předmět“ tak nějak psovsky respektuje, ale rozhodně se jej nebojí, je to zase o tom vašem přístopu.
A píši to zde hlavně kvůli těch, kteří přístup ke zvířeti příliš nechápou a tento můj příspěvek si zvolili jako nástroj vyjádřit svou nenávist.
..viz bohemika, k jejíž poslední větě v jejím příspěvku se dá konstatovat jediné: no comment.
..zde závěr rady bohemiky:
Mnohem víc zdeptáte a potrestáte vlastního psa jiným způsobem než úderem!
..čtěte pozorně,někdy to k pochopení stačí ,)

anonym

Vážený zjentek: Svéprávný čtenář nepotřebuje návod jak má Vaše rady a texty chápat. Vyjadřujte se rovnou srozumitelně ať nemusíte měnit názory a postoje a vysvětlovat svoje rady podle vývoje situace.
To, co z Vás vyhřezlo za posledních několik dní vůči mé osobě je Vaše prezentace a vizitka! Já se odlišných názorů nebojím a naopak z nich čerpám poučení (ať už je jakékoliv).
Měl byste si uvědomit, že jen podle konkurence mohou ostatní porovnávat úroveň jednotlivců.
Moje prezentace a vizitka je více než rok poctivé práce
na této poradně. Za svými názory a radami si stojím, protože jsou podložené mnohaletým sběrem zkušeností praktických i teoretických a jsem schopna se z nich poučit, zpracovat je a event. předat někomu, kdo o to stojí. Až budete mít ve vnitřní poště nebo v soukromých zprávách poděkování od lidí
za užitečné rady tak jako já, možná budete jednat méně nepříčetně a pochopíte, že občasné výměny názorů nejsou
na škodu- naopak! Důležitá je ale forma. Tu se teprve učíte. Držím Vám palce!

zjentek

Dobře ,) ..beru vše ..ale co do jádra povahy člověka, stejně u vás platí toto: „Mnohem víc zdeptáte a potrestáte vlastního psa jiným způsobem než úderem!“