Očr a samoživitelka

Dobrý den,jsem s dcerou na OČR.Má vážnou nemoc,takže s ní budu doma nejméně měsíc.S manželem nežijeme ve spol.domácnos­ti,jsme v rozvod.řízení(je podána žádost)a dcera je mi již soudně svěřena do péče.Nevím,zda mám na žádosti o očr vyplnit:rodin.stav-vdaná, -nežiji s druhem/regis­tr.partnerem.Dle toho se mi přeci odvíjí délka proplacených dní(9 nebo 16).Děkuji předem za odpověď D.Nováková

Odpovědi
Fidel

Dobrý den,
důležitý je Váš stav z právního hlediska – a to, pokud váš manžel je (ještě) živý a soud ještě nevynesl rozsudek (ve znění: Manželství XX a YY se rozvádí) jste stále de iure vdaná. Takže dle mého názoru byste měla uvést: vdaná.