PajaPavlinka

Jaký máte názor na očkování proti rakovině děložního čípku?

Vím, že se to tu už řešilo několikrát, ale přesto by mě zajímal váš názor. Přece jenom doba pokročila (proto se ptám). Předem děkuji za odpovědi :)

Odpovědi
arachis

Tady nejde o názor, jde o to, že je to novinka a ještě nejsou dlouhodobé výsledky. Nikdo neví, co bude za 10–20 let, jestli to opravdu je k užitku (takovému, o jakém se píše). Dceři jsem to nedala.

da ny

Tento:
http://orgo-net.blogspot.cz/2015/04/­dr-anna-strunecka-vyjadrete-nesouhlas-s.html
http://www.svo­bodavockovani­.cz/news/projev-prof-rndr-anny-strunecke-drsc-na-demonstraci-v-praze-9-iii-2015/
V Austrálii očkují ženy na přání v každém věku. Zjistili, že vakcinace není na celý život. Po 5 – 10 letech účinnost značně klesá a je nutné přeočkování (info od naší dětské lékařky před 7 lety), ani naše gynekoložka nemá dcerku očkovanou, švagrová – MUDr. v Knadě nemá dceru očkovanou (neteř nyní již 24 let)..
Rozhodnutí je na Vás.
HPV virů je minimálně stovka, domnívat se, že 2 – 4, které se údajně objevují při CA děl. čípku a bradavic a jsou možnými původci, je možná bláhové…