Edith

Očištění litinových kamen

Dobrý den,položila jsem na rozpálené litinové kamna vlněné rukavice. Na plátu zůstal seškvařený flek. Prosím Vás nevíte o nějakém prostředku se kterým by se to dalo odstranit?

Odpovědi
deny555

Myslím,že to půjde jenom mechanicky,nějakým tvrdým kartáčem nebo podobně.

HOMER

Já bych asi vzal nějakou škrabku(třeba co používají zedníci..)a nejdřív bych co se dá seškrábl,potom bych plát otočil a zbytek při otevřeném okně nechal vypálit.

martina79

dobry den zkuste dranu poradne to nato nalijte a nechte aspon 10–15 minut je to celkem silnej prostredek a nasporaky a pripaleniny nejlepsi,ale musim upozornit aby vam to neudelalo fleky pak radim jeste nechat to aspon 24 h namoceny treba v silnym roztoku jaru a octu aby se to poradne odmocilo a pakto zkusit tou dratenkou nebo drsnejsi houbickou

pimpinella

přípravek na trouby, drátěnka, vypálení, ale s vodou opatrně – litina rezne!