Luboš.S

Oči-visus-dioptrie viz. popis

Zdravím, měření u oční lékařky probíhalo tak že sem na začátku četl tabulku s písmeny a na očích měl brýle. Hned potom mi je sundala a četl sem tu tabulku znova, pak jsem bez brýlí koukal do přístroje a pak do dalšího. Napsala mi do papírů + 4,0 D. Nevíte jestli je to visus s korekcí nebo visus bez korekce? Dík
Doplňuji:
když mám tedy bez korekce +4,0 D tak visus s korekcí bude menší nebo větší číslo než 4,0 D ?

Odpovědi
cochee

Zde článek.

Zdroj: http://home.tis­cali.cz/optome­trie/visus.html

mosoj

?????? No bez korekce máš na blízko + D, tedy potřebuješ brýle se skly + 4 D.
Není třeba na tom hledat složitosti.
Doplňuji:
No to sem z toho jelen o co ti jde.
Bez korekce máš +4 D a houby vidíš. S korekcí máš také + 4 D ale vidíš.

quentos

co je to „visus“?