Ochutnali jste v poslední době školní, školkový oběd vašich dětí, vnoučat?

Občas se mi dostává, míti k obědu oběd z vývařovny pro školy a školky. Abych řekl pravdu, tak je to masakr. Dnes to dodělala bramborová polévka, po které by lehce načatý žlučníkář, dostal záchvat, že by na něj nikdy nezapomněl. Někdy pochybuji o tom, že ta jídla vařil člověk, který ví alespoň z poloviny, co dělá.

Odpovědi
zjentek

když to tak čtu, vypadá to, že „má“ školní jídelna tedy byla něco jako jinej svět. Ani na stáří nemohu zapomenout na ty dobroty, kterých jsem si tam jako dítě užíval a pravidelně i s nášupem. Kdybych měl ešus a nestyděl se, i dnes bych tam zkoušel somrovat.

anonym

Ne,já v tý době pracuju,ale co vím od vnučky,tak si jídlo docela pochvaluje.

Šidlo

mňa ušetrila podobného rozumovo aktívna rodina už koncom 90.rokov

  1. čítali ste socialistické normy teplých jídel? od revolúcie sa sotva zmenili
  2. platy sú zúfalé, kradnutie ani po revolúcií nikto nekontroluje
  3. pôjde nadaná kuchárka do jedálne, ak vie, aké sú podmienky?
  4. dieťa a často ani učiteľ nie je typ osoby, ktorá by jedlo otvorene a konštruktívne kritizovala a súčasne by jej kritiku napr. riaditeľ školy bral vážne
  5. tie peniaze na jedlo detí sú podľa mňa úmyselné ublíženie na zdraví…a rodičom/starým rodičom to nevadí, vyrástli na tom istom ,takže volia stále tých istých, ktorí dajú deťom na jedlo tú istú mizernú sumu…

ja sa nečudujem

anonym

Ale ano, ochutnal jsem pár obědu, pro které jsem byl, vnukům když byli nemocní a obědy ve školní jídelně neměli odhlášený. Polévky vodové s zavářkou, hlavní jídlo bez chuti, dá se říct, že stále se opakující… Ne, nedokázal bych se stravovat v takových vývařovnách.

Vroudenspil

Já chodím do scolarestu 3× týdně ( když mám praxe ) . Vaří dobře , zatím jsem nenarazil na nic , co by se nedalo jíst :) .