tony2412

Může mě prohledat ochranka v obchodních centrech?

můžou mě ti z ochranky v obchodních centrech co stojej za pokladnama,nebo jak se jim říká,požádat abych jim otevřel tašku k nahlédnutí?Ukázal mi nějakou legitku a chtěl abych otevřel tašku,měl jsem jen malou přes rameno na doklady a drobnosti,udělal jsem to ale bylo mi dost trapně před ostatníma lidma,samozřejmě nic nenašel ale docela mě to ponížilo!!!!

Nejlepší odpověď
gecco

Požádat tě mohou, ale ty jim nemusíš vyhovět. Nemusíš ukázat ani průkaz totožnosti.
Oni tě ale naopak mohou ´zadržet´ a zavolat hlídku PČR.
😉

Další odpovědi
JájsemRaibek

A když mě potkáš, tak mi ukážeš tašku a občanku? Asi ne, protože mě pošleš…:D To samé je u nich. Že maj uniformu, tomfu, želízka a někteří možná i pistoli ještě neznamená, že jsou veřejný činitel, tedy policista.
PS: Osobní prohlídku smí provádět pouze Policie ČR, ne tedy ani MP a navíc stejného pohlaví.

jáára

No, já nic neukazuju. nechávám volat ty policajty. a ty nic nenajdou. 2×, 3× a mám od nich pokoj

setapouch

Tito radobyserifove maji z pohledu zakona stejna prava jako ty. Nesmi te prohledat, nesmi na tebe ani sahnout, zadrzet te na nezbytnou dobu do predani policii muzou jen v pripade, ze te pristihnou pri pachani trestneho cinu (coz bezna drobna kradez neni). Bohuzel, mne jeste nikdy neoslovili, pislal bych je k sipku.

mojitek

ochranka není policie,takže mají stejná práva jenom jako každý obyčejný občan tohoto státu,nic víc. Pokud mají podezření ,můžou tě zadržet stejnětak jako třeba tvůj soused.Jestli jim chceš ukázat tašku apod,je to tvá věc,oni tě nemůžou nutit,to by se dopouštěli nezákonného jednání.Oni můžou samozřejmě zavolat policii a tebe do jejich příchodu zadržet. Ale už se to tady omílalo asi tisíckrát…