Hykam

Ochrana před viry na Win 8

Koupil jsem si NB, na kterém je Win 8. Jako antivir je tam McAfee, samozřejmě zkušební verze, které zítra vyprší platnost. Chtěl jsem ho odinstalovat a nainstalovat MS Security Esential z ofiko stránek MS. Tam jsem se dočetl, že ve Win 8 je již implementován Win Defender.
Proč výrobce NB instaloval další antivir, když více antivirů se nedoporučuje?
Když McAfee odinstaluju, spustí se po restartu automaticky MS Defender?
Doplňuji:
Už jsem to vyřešil, McAfee jsem odinstaloval, restartoval a MS Defender jsem musel spustit ručně, automaticky se nahodila jenom Firewall brána.

I564: vykašli se na AVG a pusť si ten Defender (součást Win 8), je to antivir od MS a je zdarma. Je to obdoba MS Security Essentials, mám je na PC s Win 7, otec na Nb s XP a na rozdíl od Avastu a AVG jsem nepocítil žádné zpomalení PC

Nejlepší odpověď
Bedy

Windows Defender ve Windows 8 = Microsoft Security Essentials. Není to ten Windows Defender, co je ve Vistách a Sedmičkách.

Normálně si tam nechte zapnutý ten Windows defender, já s ním mám výborné zkušnosit, nezatěžuje počítač jako třeba avast! nebo AVG či jiné antiviry a je velmi solidní.

cochee: Malware je slovo nadřazené slovům virus, červ, spyware, rootkit, apod. A Microsoft Sec. Ess. je úplně to samé, co Windows defender ve Windows 8. Aby bylo jasno.

Další odpovědi
anonym

Chlape jsme na tom stejně =D taky s tím bojuju. Hlavně jsem na webu četl že jak je předělané jádro 8 miček tak než anitivrové spločnosti vydají patche tak se nesmíme koukat na porno =D jelikož antivirák ti nepoběží tak jak má. Tak jedině Ulož.to 🙂 Jsem velmi spokojen s Free AVG tak jen čekám na hlavní update pro Win 8 a jdu do placené verze.
Doplňuji:
Ohledně toho McAfee já to nemám nainstalované ale jen jako na ploše složku, ale když jsem si před 2 roky kupoval Win7 tak tam byly nainstalovány oba ale mě to bylo u „zadního otvoru“ jelikož oba šly do koše a já si hodoval svému 🙂

cochee

Hykam, abych tě vyvedl z omylu, Windows Defender NENÍ antivirus, je to antimalware… antivirus je Microsoft Security Essentials. Je to jeho nástupce a kromě antimalware zahrnuje též antivirové funkce.