Zlatý

Ochotně dáte otisky prstů, aniž byste něco nezákonného provedli?

Za předpokladu, že chcete cestovat i mimo EU a nehodláte si pas dělat každých 6 měsíců za 1500,- Kč, jste "nuceni" dát své otisky prstů...
Ochotně dáte otisky prstů, aniž byste něco nezákonného provedli? Jaký na to máte názor?
Doplňuji:
Fotkou to začíná, přidáme otisky prstů, do kapsy chytrý telefon a čip pod kůži už bude naprostá brnkačka. Děkuji za vaše názory.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Nic neskrývám, tak otisky klidně dám, v tomhle kontextu je to skoro to samé jako fotka.

Další odpovědi:

Zlatý

Toto nie je žiadna novinka, biometria už bežne funguje v niektorých štátoch aj na letiskách i na pracoviskách so zvýšeným zabezpečením., napríklad snímanie zreničiek očí, prípadne odtlačok prstu ako kľúč (aj na odblokovanie počítačov), dokonca si vás celého "vyzlečú donaha" špeciálnym prístrojom (letiská). Čoskoro majú mať aj niektoré osobné doklady, občiansky preukaz, pas, záznamy vašich biometrických údajov.
Doplňuji:
Ak máte dojem, že ste vo svete anonymní, máte smolu, nejaký záznam sa o vás vždy nájde. Vaše nákupy cez kartu, prezrádzajú nielen vaše chute a záľuby, ale i kadiaľ a kedy cestujete (električenky).

Pokročilý

Nedávno jsem si nechala udělat biometrický pas a snímání otisků prstů je standardní postup.
Doplňuji:
... otisky prstů jsem poskytla, protože si myslím, že když mi bude chtít někdo ublížit a dostane zelenou, tak se mu to povede i bez fotky a otisků.

Zlatý

Bez problému je dám.

Své otisky prstů bych byla ochotná dát, nevidím v tom žádný problém.

Zlatý

Osobně mi to nedělá problém. Každý se může rozhodnout jak chce.

Otázkou zůstává co bude dál ? A ja si taky myslím ze uz brzy budeme mit něco v sobě a jiní nas budou znat více než mi sami sebe tak to proste dkončí a nic s tím neuděláme :-)

Pokročilý

Asi by mi to trošku vadilo - z obav ze zneužití, takže neochotně, ale dala.

Pokročilý

Nehodlám žít jako zločinec, takže bych je bez problému poskytl.

paliska220Be: To už je pravděpodobnější že začne 3. světová, než že by se lidé nechali dobrovolně očipovat :)

Diskuze k otázce

Zlatý

Pájo

Také nic neskrývám... jsou to ale otisky v elektronické podobě... nebude tedy problém, přehrát je z jedné databáze do jiné...

Stříbrný

huxa

To není problémem ani u fotek.

Zajímavé otázky v kategorii Cestování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Cestování

Zlatý Drap 346
Zlatý annas 287
Zlatý hanulka11 223
Zlatý led 207
Zlatý gecco 172
Zlatý quentos 161
Zlatý marci1 144
Zlatý mosoj 115
Zlatý Lamalam 111
Stříbrný Agneta 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.