WeeBear

Ocet+kypřící prášek, jaká je reakce na mastnotu?

Nedávno se tu ptala slečna na reakci a bylo jí zodpovězeno, že je to účinný čistič, ale používáte je převážně na odpady, co jste psali.

Myslíte, že účinně odstraní i mastnotu?

Nejlepší odpověď
Andělé

Kypřicí prášek lze použít na čištění mastných skvrn,neb dobře rozpouští mastnotu.
Zdroj:
http://zena-in.cz/clanek/cis­teni-bez-chemie-kyprici-prasek-na-vsechno/katego­rie/dum-a-byt

Pasta, připravená z kypřicího prášku a trošky octa, výborně neutralizuje i bolestivá vosí a včelí žihadla.
Zdroj:
http://www.ces­katelevize.cz/pro­gram/port/che­mie/79-pribeh-kypriciho-prasku/

Další odpovědi
mosoj

Návrat ke starým dobám ?
Kypřicí prášek jako hlavní složku obsahuje hydrogenuhličitan sodný a fosforečňan sodný.
Látky nad kterými, pokud by se prodávaly volně, lidé ohrnují nos. Jedině když se jim dá nějaký přívlastek ( mega, super) nebo alespoň nějaký žrout ! to je teprve to pravé.

  1. Soda se vždy používala jako odmašťovací a dříve i prací prostředek.
  2. Fosfáty byly hlavní složkou dříve používaných pracích prášků. Dnes se používají hlavně bezfosfátové prací prášky.
  3. Pokud se soda smíchá z kyselinou octovou

( ocet ) vznikne octan sodný. Octan sodný se dříve používal ve formě obkladu na otoky !!

Takže nic nového pod sluncem. Jenom krásná ukázka toho jak dobové trendy a obchodní meganázvy dokáží lidské plémě dokanale zblbnout!
Doplňuji:
Tak na ty obklady se používal ostan hlinitý, ale rozhodující je ta kyselina octová.

annas

Mé zkušenosti. Používám víc sám ocet, a to na čištění vany, dlaždic, dřevěných prkének, odstranění rybího pachu, přidávám do pračky na uvolnění vodního kamene.
Čistila jsem odpad práškem a octem – nic moc, spíš jde jen o prevenci, nikoliv při špatném odtoku.