luk.mor

Jak nejrychleji poslat obyčejné psaní, když je adresát ve stejném městě?

Musím zaslat v Jihlavě obyčejný dopis, adresátovi, který je taky z Jihlavy, ale nemám čas se přes celé město včas dostat kvůli práci a je to tam rozkopané, jak to probíhá? Dostane to co nejrychleji, nebo pošta z Jihlavy míří do Brna a až tam se třídí a příadně zašle zpět do Jihlavy? Díky.

Nejlepší odpověď
marci1

Také jsem posílala dopis ve stejném městě a druhý den to měl adresát v poštovní schránce. 🙂

Další odpovědi
McArthur

Ano, pošta z Jihlavy putuje na třídící linku pod kterou Jihlava spadá. Dříve byla třídící linka v Jihlavě, nyní je pro Jihlavu v Brně (značí se SPU). Po přetřídění putuje zásilka zpět do Jihlavy, kde zásilku doručí. Pokud je zásilka v rámci jednoho SPU, je obvykle i obyčejná zásilka doručena následující pracovní den (pošta udává, že 92 % zásilek je doručeno následující pracovní den).