Obvod pro řízení jasu žárovky pulzné šířkové modulace s pomocí dvou časovačů 555..

Dobrý den, potřeboval bych ze dvou časovačů 555 vytvořit obvod pro řízení jasu žárovky pulzné šířkové modulace. První obvod AKO by byl použit pro vygenerování obdélníkového napětí o frekvenci 4kHz. Tím se bude spouštět MKO s nastavitelnou délkou pulzu. Nejsem si však jist, šiklo by se schéma případně stručný popis, jestli si mohu být mím výtvorem jist.

Děkuji

Odpovědi
Chytrolín

Proč tak složitě???
co tohle ?

Zdroj: pokusy.chytrak­.cz/schemata/wmp­.htm