czemira

Obsahují Brouci a pavouci maso? mají kostí a z čeho jsou jejich staly?

Nejlepší odpověď
beer

Především kostru z lidského hlediska jim nahrazuje kostra vnější, tzv. kutikula. Sem jsou přichyceny svaly, chceš-li maso, složené z bílkovin, proteinů, tuků ap.
Studium
Doplňuji:
Promiň, proteiny jsem zapoměl dát do závorky..Jsou to bílkoviny ))

Další odpovědi
Andělé

Jen doplním,že brouci a pavouci patří mezi bezobratlí hmyz,tzn.,že nemjí páteř. Stejně jako mnohožky,červi,stín­ky,slimáci nebo plži…

beer

Andělé – pozor na maličkost.. pavouci jsou sice bezobratlí, ale nepatří mezi hmyz. Mají vo dvě nohy víc než ti hmyzáci a to se prej nesmí ))))
Jinak díky za doplnění, nechtělo se mně to moc rozepisovat – jaxe znám, bych vo tem psal zbytečný litányje ))

Andělé

Beer-děkuji za upozornění,máte pravdu,spletla jsem to,pavouci opravdu nejsou hmyz,mají o ty dvě nožky více a patří mezi pavoukovce:-D))
Hl.,že o hmyzu vyprávím a čtu synovi před spaním,to mu teda vyprávím bláboly…:-D)