terry

Obsahují běžné PET láhve BPA? Ptám se, protože piju vodu z láhve, kde nápis BPA FREE.

Za jakých podmínek se BPA do obsahu láhve vylučuje?
Za svitu slunce, při vyšších teplotách nebo pořád?
Děkuju 🙂

Viz článek z WIKI →
Výsledky studie prováděné v USA v letech 2003–2006 a publikované v listopadu 2010 nasvědčují tomu, že má bisfenol A (a podobně také triclosan) negativní účinky na fungování imunitního systému člověka. Podle závěrů této studie bude žádoucí prozkoumat mechanismy, které se těchto účincích podílejí a také jaké expozice (z hlediska množství a času) mají významný vliv na imunitní systém a na náchylnost k nemocem (a jejich vážnost) v pozdějších obdobích lidského života.[4]

Nejlepší odpověď
Agneta

Neobsahují, ale i kdyby, tak bisfenol nepustí – jen horkem. Ale byla-li by v tom nějaká šťáva (a stačila by kapka citrónu), tak už to může vypadat jinak.

O bisfenolu A jsem už dříve psala, je to průvodní látka typického změkčovadla – je tedy téměř ve všech měkkých plastech – a to PETka není.

Další odpovědi
marci1

Bohužel ano. ☹
http://www.gre­enpeace.org/czech/cz/K­ampan/Toxicke-znecisteni/BPA/
Je rozšířené rčení: Pijte vodu z vodovodu nebo z louže-vše je lepší než PETky! 🙂

Radius

Já nevím, sám používám láhev (viz odkaz), ta je asi zcela nezávadná, má jen větší průměr (a různou výšku). Není nijak cítit (umělou hmotou jako jiné láhve), takže bude fakt nezávadná. Koupil jsem ji u místního prodejce (v papírnictví).

Před asi 35 lety jsem nosil do školy na základku láhev s čajem, ta byla malinko cítit umělou hmotou, ale tenkrát nic jiného nebylo (kromě skla), pil jsem z ní k svačině o velké přestávce…

Zdroj: http://www.zdra­valahev.cz