staclu

Obsahuje nějaký běžný přípravek kyselinu dusičnou?

Odpovědi
anonym

Hnojiva.

mosoj

Kyselina dusičná, dusitá, dusná a azidovodíková jsou silné kyseliny, které mají velký význam v průmyslu a raketových palivech jako oxidační a nitrační činidla.
V obyčejné praxi se spíše uplatňují jejich sole, nejvíce jako hnojiva.
Kyselinou dusičnou lze taktéž pasivovat povrch železa. V běžném prodeji se ale pro svoji nebezpečnost moc vyskytovat nebudou.

lexx

lučavka královská

Kelt

Kyselina dusičná je běžnou chemikálií v průmyslu, v laboratořích a pod.