M.a.j.k.e.e.

Obsahuje-li telefon WiFi hotspot, mohu se pomocí něj připojit k webu?

Doplňuji:
na tomto telefonu pomocí Hotspotu

Odpovědi
Jsemtady

Telefony ktere maji wifi tethering (hotspot) mivaji take usb tethering. Mno v telefonu musis mit od operatora internet zapnutej. Idealne nejakej balicek, nebo nejaka data v tarifu a pak..
Bud muzes tento internet sdilet pres wifi .. pokud mas treba notebooku s wifi, nebo wifi kartu u pc.
Pokud to u pc nemas, jde pripojit telefon pres usb a sdilet ten net pres usb kabel.

MK44

K základní otázce:
Ano, můžete. Pokud poskytovatel telefonních služeb poskytuje i připojení k Internetu a Vy tu službu máte aktivovanou. Dále bude třeba nastavit službu v telefonním přístroji.
Dále je nutné, aby počítač, kterým se chcete web prohlížet, měl buď WIFI kartu nebo musíte použít WIFI adaptér, který jde k počítači připojit, například přes rozhraní USB (popř. ethernet to wireless bridge). Podle toho, a jaký máte OS, může být potřeba instalovat nějaký SW/ovladače. Nakonec wifi síť nakonfigurovat.

K Vašemu doplnění (kterému nejspíš nerozumím, ale…): Máte-li telefon, který umožňuje zobrazovat webové stránky přímo na displayi telefonu, stačí službu přístupu na Internet dohodnout s poskytovatelem. Hotspot se používá ke zprostředkování přístupu k Internetu pro jiná zařízení, která ho nemají.

anonym

  1. pokud má telefon podporu wifi můžete se pomocí volně dostupných wifi hotspotů v kavárně nebo domácího šifrovaného připojit k internetu a zdarma surfovat
  2. pokud má telefon podporu wifi tetchering pak je schopen udělat hotspot sám ze sebe, tzn. může nabídnout své připojení k internetu (data od operátora) jakémukoliv jinému zařízení, které má podporu wifi