Avatar uživatele
ptáč

Obsahuje kuře vitamín C?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3705 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Pokud ho uděláš na citrónech, tak ano .

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cochee

Teoreticky by mělo obsahovat stopy vitamínu C, každý teplokrevný živočich jej totiž potřebuje, kromě člověka a málo dalších si jej taky každý umí sám vyrobit – jenže po tepelné úpravě kuřecího masa nezbude žádný, protože se varem rozkládá (obecně rychlost jeho rozkladu je přímo úměrná teplotě).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
NikkiHeat

oficiálně myslím, že ne ale bůhví čím ty zvířata ládujou a posléze co díky tomu ládujeme my

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Sůwa

Tak jo, tady je víc místa :
Je to původně recept kanadské kuchyně z Mezinárodní kuchařky, ale já si ho trošku upravila. Nakrájím na drobno dvě velké cibule + 2 stroužky česneku + šťávu ze 2 citronů + trochu oleje a po 1/2 lžičkách sůl, pepř a tymián ( toho může být i víc )a nechám do druhého dne proležet. Kuřecí řízky mírně naklepu, osolím, opékám na oleji a podlévám tou omáčkou, až cibule trošku zhnědne

před 3705 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

díky.
vyskúšam, znie to lákavo.

před 3705 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Pokračování :
hodí se k tomu opečené brambory, ale mně na tom nejvíc chutná ta kyselá cibule s tymiánem, takže klidně použiju třeba grilované kuře ( kousky ).
Případné nejasnosti vyjasním zítra. Dobrou noc. Sůwa☺

před 3705 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Drape, já skutečně dělám kuře s citronovou omáčkou, je tam taky spousta cibule, tymián a česnek. Tak tam určitě ten vitamín „C“ bude ( aspoň trošku ) 🙂

před 3705 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ahold

Sem s receptem 🙂

před 3705 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

súhlasím.
sem s receptom!
;)

před 3705 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek