ptáč

Obsahuje kuře vitamín C?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud ho uděláš na citrónech, tak ano .

Další odpovědi
cochee

Teoreticky by mělo obsahovat stopy vitamínu C, každý teplokrevný živočich jej totiž potřebuje, kromě člověka a málo dalších si jej taky každý umí sám vyrobit – jenže po tepelné úpravě kuřecího masa nezbude žádný, protože se varem rozkládá (obecně rychlost jeho rozkladu je přímo úměrná teplotě).

NikkiHeat

oficiálně myslím, že ne ale bůhví čím ty zvířata ládujou a posléze co díky tomu ládujeme my

Sůwa

Tak jo, tady je víc místa :
Je to původně recept kanadské kuchyně z Mezinárodní kuchařky, ale já si ho trošku upravila. Nakrájím na drobno dvě velké cibule + 2 stroužky česneku + šťávu ze 2 citronů + trochu oleje a po 1/2 lžičkách sůl, pepř a tymián ( toho může být i víc )a nechám do druhého dne proležet. Kuřecí řízky mírně naklepu, osolím, opékám na oleji a podlévám tou omáčkou, až cibule trošku zhnědne

arygnoc

díky.
vyskúšam, znie to lákavo.

Sůwa

Pokračování :
hodí se k tomu opečené brambory, ale mně na tom nejvíc chutná ta kyselá cibule s tymiánem, takže klidně použiju třeba grilované kuře ( kousky ).
Případné nejasnosti vyjasním zítra. Dobrou noc. Sůwa☺

Sůwa

Drape, já skutečně dělám kuře s citronovou omáčkou, je tam taky spousta cibule, tymián a česnek. Tak tam určitě ten vitamín „C“ bude ( aspoň trošku ) 🙂

ahold

Sem s receptem 🙂

arygnoc

súhlasím.
sem s receptom!
;)