Rosie007

Obsah trojúhelníku příklady

Potřebuju pomot nemohli byste mi sem napsat nejáke příklady na S trojúhelníku??

Odpovědi
Michal Kole

Existují řešení sbírky úloh z matematiky např. nakladatelství ASPI, od Blugu a prometheus má tuším taky něco (teď z hlavy nevím – fyziku má na 100 procent)

Třeba že znáš jenom rozměry stran na to je tzv. herónův vzorec

že znáš pouze odsvěnu/přeponu a úhel a musíš se dostat pomocí goniometrický funkcí k přeponě či druhé odvěsně která tvoří výšku

nebo znáš jen půl trojúhelníka a musíš se dopočítat k celému trojúhelníku