januli

obsah cukru v alkoholu

když má vodka 0g cukru,co je zdrojem kalorií?

Nejlepší odpověď
Pájo

Může tam být naturální med.
http://www.ma­gazinkazale.cz/in­dex.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=1227&I­temid=19&lang=cs

Další odpovědi
Lucijej

pivo, whisky – vyrábí se pomocí ješného sladu – kolem 80% polysacharidů – sladováním se polysacharidy rozkládají na cukry, které jsou vhodné ke kvašení
rum – z cukrové třiny (melasa) – spousta cukru
tuzemák – z bramborového škrobu (od Jelínka – obsah: líh, tresť, cukr, barvivo – karamel)
vodka – výroba z obilí nebo brambor – spousta škrobu – polysacharidy, některé i z cukrové řepy, z vinných hroznů
atd

likéry- obsahují ovoce, sirupy

mosoj

Alkohol není voda ! Viz.chemický vzorec. 1g alkoholu obsahuje cca 7 prázdných kcal ať je vyroben z čehokoliv. Prázdných proto , že tělu nepřináší žádný nutriční užitek ale do energetického příjmu se počítá. Zajímavé je, že energie přijatá ve formě alkoholu nelze spálit pohybem !!!
Tvůj omyl spočívá v tom, že si myslíš že energetický obsah má jenom cukr.

kuldatomas

Alkohol vzniká kvašením cukru, takže já se domnívám, že v průběhu odbourávání alkoholu vzniká zpět cukr nebo něco podobného s kalorickou hodnotou. Na druhou stranu ale při odbourávání alkoholu tělo zase nějakou energii spálí