"Obrzdí" se eloxované brzdné plochy?

Mám fixie, na které mám tyto ráfky, protože jsem nepočítal, že tam budu dávat brzdy...moje otázka tedy zní, jestli můžu klidně brzdit brzdami bez toho, aby se barva ošoupala. Díky

http://www.koloshop.cz/…

Odpovědi:

WTF?

Jasněže elox odřeš...
Navíc z obrázku nepoznám průřez ráfku a netuším, jaké brzdy chceš namontovat - takže těžko říct, nakolik ti to bude brzdit (asi skládáš pěknýho ´exota´) - ale na fixce stejně - asi, budeš brzdy používat jen, když ti spadne řetěz, ne?

Zlatý

WTF?

Eloxování je povrchová úprava. Toť mluví za vše.

WTF?

Výsledkem eloxování hliníku je strukturou lehce porézní, nicméně velmi tvrdý povrch, svou tvrdostí dosahující téměř tvrdosti korundu. Bohužel eloxovaný povrch je zpravidla poměrně tenký, čili záleží do značné míry i na tloušťce oxidované vrstvy.
Prakticky vzato vydrží povrch o něco déle než frézované hrany, ale i tak bych, vzhledem k účinnosti, volil asi frézované hrany. Chápu, že jsou zákazníci, kteří preferují design a chtějí mít i při čelisťových brzdách celočerné ráfky, ale účinnost bude asi o něco nižší a navíc pokud už se začně povrch ošoupávat, bude to vypadat patrně dosti blbě.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Sport

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 246
Zlatý marci1 160
Zlatý hanulka11 135
Zlatý annas 132
Zlatý gecco 123
Zlatý mosoj 101
Zlatý Alesh 100
Zlatý quentos 89
Zlatý Lamalam 82
Zlatý arygnoc 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.