Obrazy na hradech … kralu , kraloven .. vsichni na me koukaji at stojim de stojim. ☹ " jakpakto " ? -iv-

Doplňuji:
Venkovane , no , me spis pripadne , ze na me ti kralove " cumi " tak , ze takovou osklivou zenskou jeste nevideli. ;-(

Nejlepší odpověď
venkovan

No nevím jak královny, ale králové stále okukují jak krásné holky (ženy) chodí po našich hradech. Tak proč jim tu radost nedopřát.
Královny možná stále okukují dnešnní módu. Asi by taky rády skočily do letních sukýnek a halenek. Jenže tan malíř je oblékl do takových hadrů, že v létě se v nich musí strašně potit.
Doplňuji:
pro -iv-: otázka ošklivosti je otázkou postoje ke kráse.
Například klasika sedlákovi hnůj voní, nám většinou smrdí. Lepší příklad obrazy a výtvory Knížáka se mi nelíbí, on se jimi přímo chlubí.
Ještělepší – o mnozích našich politicich si myslí něco o klientech psychiatrické léčebny, oni naopak se domnívají, že jsou dokonalí (ale to se vzájemně vlastně nevylučuje).
Nebo když se otáčím za ženami v doprovodu manželky, tak jediná šance jak vše zdůvodnit je, že musím porovnat co mám doma hezkého. Tak pokud králové čumí, tak je třeba si o nich pomyslet, že jsou to mejdla a mají špatný vkus.

Další odpovědi
Ella

Je to prostě tak namalované =) Plakáty to taky umí =D Jeden pubertální rok jsem se raději chodila převlíkat do koupelny než před plakátama co jsem měla v pokoji =D Nepříjemný pocit, že =)

Deli

Iv, kdysi nám na nějaké prohlídce vysvětlovali, že to prostě středověcí malíři uměli takto zajímavě namalovat. Ať člověk stojí vlevo, vpravo, před obrazem – má pocit, že se obraz „dívá“ přímo na něj.

janesis

Taky jsme jeden takový obraz měli na chalupě, byla to stará rodinná fotka. Musím říct že jsem měla z toho hrůzu jak na mě pořád ti mrtví civěli, tak jsem ho schovávala :)) nechápu ale jak je to možné, že nám připadá že se ty oči hýbou a dívají?!:-\

dědapetr

Tak tomu se říká umění starých mistrů malířských.U mo­derního umění se Vám to nestane.

  • iv- ošklivé ženy nejsou,jen ženy které se na sebe dívají příliš přísně.

Rocker

Je to jako na fotografii-když se focený dívá přímo do objektivu,na fotce se na vás pak dívá i když jí vidíte ze strany.

led

To je klasický „politický pohľad“.
…všimnite si politikov pozerajú kdesi do priestoru vy máte pocit, že pozerajú priamo na vás.
Ak pozeráte sústredene oko je prižmúrené zaostrené na konkrétny bod.
Politické oko je otvorené, jemne rozostrené (hmla predomnou), z každej strany vidíte zreničku.

  • iv- tí králi, keby videli, aj by sa s radosťou pozreli na normálneho človeka… 🙂