Pokročilý

obranné prostředky

Ahoj , používáte nějaké obranné prostředky , nosíte je u sebe ? Pokud ano jaké jsou podlé vás nejlepší na normální obranu ? Přemýšlím o koupi taktického pero co si o tom myslíte potom, jaké pero je podle vás nejlepší ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nepoužívám, protože je nepotřebuji.
Jestliže ty něco na obranu potřebuješ, udělej si zbrojní pas (průkaz), ale zvaž to.

Další odpovědi:

Zlatý

11. finta karate - útek.

inak sa konfliktom snažím vyhýbať.

Zlatý

Dělal jsem bojové sporty,ale jako jistotu nosím boxera.V Praze není o přepadení nouzi,jsou tu kdejaký splašky z celý republiky a bůhvíodkud..S boxerem bych se nebál ani při útoku nožem.
Jen nechápu jak může WWW vědět že nic takovýho potřebovat nebude...?
Doplňuji:
Mowla : Kraw Maga nerovná se Taekwondo :D .A Musado není zbraň,ale styl boje. Jinak při znalosti některých bojových dovedností hmotnost nehraje moc velkou roli-od toho se to právě učí..

Hmmm...
Jsi dítě - takže se nauč utíkat a nebo vyhledávat ochrannou ´náruč´ rodičů - jiná obrana ti, pravděpodobně, nepomůže. Na ´aktivní´ obranu zapomeň! - byla by i pro tebe nebezpečná.
Až aspoň trošku dospěješ a vyrosteš, zkus třeba KrawMaga (TaeKwonDo), na aktivní (typu box, karate, judo) opět zapomeň - pořád budeš znevýhodněn nedostatkem zkušeností a malou hmotností. Na ´aktivní´ sebeobranu - nůž, baseballku, pistoli, Musado - opět zapomeň - dokud se nenaučíš sám sebe ovládat.
A pokud se hóóódně bojíš, kup si spray...

Bronzový

Svého času jsem se učil Allkampf-jitsu. Dnes už je to pár let, co jsem do dojo nevstoupil, ale něco málo v člověku zůstane. Nejlepší obrana je prevence - snažím se vyhýbat potenciálně konfliktním místům, ovšem trochu hřeším na 185 cm a přes 80 kg.

Ale protože se říká štěstí přeje připraveným, nosím pistoli - CZ 75 v ráži 9mm Luger. A věřím, že mi štěstí bude přát a nikdy ji nebudu muset reálně použít.

Co se obranného pera týká, pokud se s ním nenaučíš zacházet, bude ti k ničemu. A když se s ním zacházet naučíš, nebudeš ho potřebovat, poslouží ti stejně obyčejná propiska. Googli tessen (třeba v kombinaci s boj). Mimochodem, není nic horšího, než koukat na útočníka, jak na tebe útočí tvojí vlastní zbraní.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.