Vosic

Obor hodnot funkce

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jak se počítá obor hodnot funkce? Definiční obor umím, ale obor hodnot asi ne… f : y = (2× − 1)^1/2, ale stačí to klidně teoreticky vysvětlit.
Děkuji za odpověď :))
Doplňuji:
Já jsem myslel přímo výpočet, samozřejmě vím, co je obor hodnot, ale nevim jak ho vypočítám, z grafu bych to poznal, ale to asi nebude bráno jako správný výsledek

Odpovědi
GangstaHelper

Obor hodnot = každé Y, které odpovídá dané funkci.

Čili je to obvykle nějaký rozsah (nebo více rozsahů), nebo množina, nebo všechna čísla.
Doplňuji:
(Děkuji za palec dolů)

Já bych se na to podíval rovnou, jenže jsem nepochopil Váš zápis:

(2×-1)na jednu polovinu?