hubickova

Obojek pro štěně

Odkdy je dobré dávat štěněti obojek a pak ho zvykat na škrťák řetěz?A nebo mu rovnou dávat škrťák?Bude to velký pes,belgický ovčák.Teď má 7 týdnů a už je pěknej macek.

Nejlepší odpověď
terry

Škrťák nedávat.
Když je pes vychovaný, je to zbytečné.
Je to pouze nouzové řešení.

Další odpovědi
kamila44444

Hned už od malička by se měly dávat. Nejdříve takový obojek, který když se zahákne, tak se lehce odepne. Pak už ten pevnější a pak už si můžete dávat jaký chcete. Ale škrťák je jen když pejsek neposlouchá.

Džanička

Škrťák bych nedávala vůbec, já svého psa učím na kšíry, je mu půl roku a k tomu má ještě ohlávku, může s ní pít, jíst, prostě všechno, a navíc netahá jako na škrťáku. Někde jsem slyšela, že nejlepší je kožený obojek, prý je to přirozenější, když ho má pes na krku, taky ale záleží jaká je to rasa psa, pro některého je vhodnější široký obojek a pro jiného zase úzký obojek..

anonym

Belgický ovčák není žádný obr mezi plemeny, jedná se středně velkého psa. Navíc vy máte malé štěně, tedy doslova miminko – když je mu teprve 7týdnů! To je nejnižší možný věk, kdy je štěně možné odebrat od chovatele! Když si přivezete miminko
z porodnice také ho neučíte hned jezdit na kole, protože všechno má svůj čas!
Takto malé štěně napřed musíte „vychovávat“ a ne cvičit a „škrťák“ je výcviková pomůcka! Štěně si napřed musí zvyknout na nové prostředí, naučit se základní dovednosti, naučit se čistotě, slyšet na své jméno atd.
Chůze na vodítku je další etapou, kterou budete se štěnětem nacvičovat
ve věku cca 2,5– 3měsíců věku a i v tomto období se obejdete bez „škrťáku“. Pořiďte si na štěně obyčejný kožený obojek větších rozměrů, přidělejte si dírku, štěně vám do něj rychle doroste. Nedoporučuji obojek s nějakou barevnou podložkou,
při zvlhnutí ráda pouští barvu. Můžete si pořídit i vhodný textilní obojek. V podstatě až do doby kdy budete se štěnětem navštěvovat cvičiště nebo sama cvičit základní poslušnost by ste se měla
bez stahováku obejít.
Upozorňuji , že užívání některých typů stahovacích obojků (škrťáků a ostnáčů) , které lze utahovat bez omezení, jsou porušováním zákonu
na ochranu zvířat proti týrání. Obojek nandejte štěněti vždy na procházku, nenechávejte mu ho trvale, zvláště když štěně bude samo., může dojít k úrazu nebo uškrcení psa.

Dudu855456

Škrťák???Škrťák nedávejte ani v nouzových případech!!!!!Vždyť ani vám by nebylo příjemné kdyby vámi někdo stále škubal nebo snad jo?Radši nějakého cvičitele pokud bude váš pejsek po čase neposlouchat,tak cvičitele např.Hana Žertová.I mne poradila.Takže,žád­ný škrťáky žádný nějaký elektrický obojky.Jelikož,ani vám by nebylo příjemné kdyby vám dávali elektrický šoky nebo by vás vždycky přiškrtili!A jak psala Džanička:Kšíry a žádný takovýhle hnusný výmysly lidí!

Jessi

Nevíte co zněj bute v dospělosti nedávala bych mu škrták když je mu tak málo nejprve bych mu vůbec nedávala žádné obojky stahováky atd.postroje nejprve pak ho navavikat na obojek .Počkejte za rok co zněj bude samozhřejmě to záleží na vás belgický ovčáci tace nejsou tak veliký

Drap

Nechával jsem vždy psům obojek od malička. Cca v 5 měsících jsem obyčejný vyměnil za kožený škrťák. U dospělých psů. krátkostrstých jsem nechával škrťák /kovový/ trvale. U dlouhosrtých jsem ho nasazoval vždy jen na výcvik.